За нас

КАКО РАБОТИМЕ

 • 1

  Повеќеканални социјални мрежи

 • 2

  Онлајн и годишни глобални изложби

 • 3

  Целосна палета на резервни делови за автомобили

 • 4

  Професионални членови на тимот

 • 5

  21 година искуство и стручност

 • 6

  Услуга по продажбата и мудри маркетинг совети

SICHUAN NITOYO резервни делови за автомобили.ООД

Нашата компанија е еден од познатите добавувачи на автоделови, производител во Сечуан, Кина.Ние доставуваме целосен опсег на резервни делови од 2000 година, ги правиме вашите пари безбедни и за да бидете сигурни.

Нашиот главен опсег е автоделови/додатоци за автомобили, пик-ап, комбе, автобус, тежок камион, лесен камион, вилушкар итн;од јапонско, корејско, американско, европско до кинеско возило.Овие производи се извезуваат во Латинска Америка, Северна Америка, Југоисточна Азија, Јужна Азија, Блискиот Исток, Африка, Источна и Јужна Европа, Русија итн. Имаме професионален и силен тим, може да ви обезбеди правилна стока и гарантиран квалитет со конкурентни цена!

Nitoyo е вашиот едношалтерски трговски центар за сите ваши потреби за автоделови!Ајде да пораснеме заедно, NITOYO – никогаш не те изневерувај!

Прочитај повеќе

НАШАТА ИСТОРИЈА

Од 2000 г
Во 2000 година, нашиот основачки тим го започна бизнисот за извоз на автоделови со многу поднесени посети и испитувања на речиси цели фабрики во Кина и ги најде соодветните фабрики.

hitory11

2000-2005 Експанзија низ пазарот во Јужна Америка
По многу обиди и промени успеавме да ја стекнеме довербата на клиентите на пазарот во Јужна Америка особено во Парагвај.

Прочитај повеќе

ТИМ НА НИТОЈО

Опседнати сме со одличен и високо одговорен тим за продажба и многу компетентен оддел за управување со набавки и нарачки, обезбедувајќи квалитетни услуги за купувачите ширум светот.

Работата на нашиот тим за продажба и одделот за набавки е поделена според системот на возилото, а главните членови имаат најмалку 3-годишно искуство за да не треба да се грижите за специјалитетот на нашата услуга и производи.

Освен тоа, сите членови на нашиот оддел за управување се избрани според нивната практична работа и специјалност за да се осигураат дека стоката безбедно ќе ви биде доставена во вистинско време со потребните документи како ФОРМА-Ф, СЕРТИФИКАТ НА АМБАСАДАТА НА ЕГИПЕРСКИ, КОК во Кенија итн.

Нашиот мрежен оддел ќе се фокусира на ажурирање во реално време на нашите производи и нашите промоции, затоа погрижете се веќе да не следите на Facebook и LinkedIn.

Пред сè, нашата специјалност го покрива целиот процес на стекнување што обезбедува соработка меѓу двете страни.

Прочитај повеќе

ЗОШТО ДА ОДБЕРЕТЕ НАС

Од 2000 г
NITOYO е во деловната палета на автоделови од 2000 година, собравме богати ресурси на фабрики и искуство за развој на пазарот што може да им помогне на клиентите да растат стабилен и брз.

Целосни опсези
Автоделови/додатоци/алати/ за автомобили/пик-ап/комбе/автобус/тешки/камион/виљушкар, итн, сите овие се за гамата на NITOYO и од јапонско/корејско/американско/европско/кинеско возило.

Професионален
NITOYO да се увери точната стока и гарантиран квалитет.

Силен тим
Секоја линија на производи има стручен персонал за да се погрижи да се исполни добрата услуга за барањето и нарачката.Цената на NITOYO е конкурентна, не е повисока од фабриките.

Во државна сопственост
Потекло од ГРУПАТА ЗА НАДВОРЕШНО ТРГОВИЈА СИЧУАН, долга историја за извоз и силно претпријатие за да ги заработите вашите пари безбедност.

Одговорен
NITOYO е одговорен за целата нарачка што ја добивме, внимателно по продажбата на услугата, никогаш не ве изневеруваме!

Прочитај повеќе

СЕРТИФИКАЦИЈА

CFMD

ИЗЛОЖБА

Секоја година учествувавме на многу изложби на резервни делови за автомобили ширум светот, како што се LATIN EXPO, APPEX, LAS VEGAS, AUTOMECHANIKA DUBAI, CANTON FAIR итн. најсоодветните производи за задоволување на потребите на клиентите.Секоја недела емитуваме живи шоуа на социјалните платформи за да ги прикажеме нашите најнови производи и да комуницираме со клиентите.

Прочитај повеќе

2020 AUTOMECHANIKA SHANGHAI002 Panama exhibition map2

 • COMPANY PROFILE

  ПРОФИЛ НА КОМПАНИЈАТА

 • OUR HISTORY

  НАШАТА ИСТОРИЈА

 • NITOYO TEAM

  ТИМ НА НИТОЈО

 • WHY CHOOSE US

  ЗОШТО ДА ОДБЕРЕТЕ НАС

 • CERTIFICATION

  СЕРТИФИКАЦИЈА

 • EXHIBITION

  ИЗЛОЖБА

коментарите на клиентите

Коментар од
Нашите клиенти во странство

Повеќе од 21 година Nitoyo добиваше многу поволни коментари за нашите производи и услуги.

Прочитај повеќе
picture
Customer-Reviews

Последни вести

 • HOW MUCH DO YOU KNOW ABOUT RCEP ?
  RCEP е голема работа, буквално и метафорично.Кога ќе биде потпишан, Регионалното сеопфатно економско партнерство со...
 • NITOYO BIG NEWS
  Церемонија на отворање на новата канцеларија Во последниот ден од 2021 година, NITOYO одржа церемонија за пуштање во употреба на нашата нова канцеларија, а ние ги покануваме...
 • AUTO PARTS RECOMMEND IN DECEMBER
  Влезете во декември, доаѓа Божиќ што исто така значи дека доаѓа и новата година, а нема да трае долго до...
 • LET’S TALK ABOUT AUTO ELECTRINICAL PARTS
  Во споредба со другите делови на системот, како што се делови од каросеријата, суспензијата или деловите на спојката и сопирачките, поголемиот дел од електричниот пар...
 • THE LATEST CHINESE AUTO PARTS INDUSTRIL NEWS
  Цената на автоделовите двојно зголемена, со глобалната „луда брзање“, првите осум месеци од извозот на кинески производи изнесуваше ...